Вшановуємо пам’ять Кобзаря -1


Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

                                                                                 Земля, яку сходив Тарас

                                                                                Малими босими ногами

                      Максим Рильський

 

Перші дні весни несуть із собою дух оновлення природи й людини. І саме в цю пору ми відзначаємо день народження Тараса Григоровича Шевченка, людини-символа, найнароднішого з поетів. Життя Тараса – це яскравий приклад боротьби, горіння. Він поклав усі свої сили на вівтар служіння народові: карався, мучився, але не каявся, підтримував своїм прикладом знесилених, будив тих, хто заснув, дорікав байдужим, проклинав жорстоких і кликав до волі. Тож і живе він у нашій пам’яті як повноправний громадянин незалежної України, учить любити свій край таким, яким він є сьогодні, вірити в духовне відродження нації.

Уже 200 років минуло від  дня народження Шевченка, а його пророчі слова “Борітеся, поборете, Вам Бог помагає…” знову лунають з буремного майдану. Чи знав ти, Тарасе, що з твоїми словами знову боротимемося за гідне життя, за справжню Україну?!

“Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря”- так називався літературний вечір, приурочений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, організаторами якого  були вчителі української мови та літератури Мацюк К. Ю. та Парадовська Т. М., співавторами – вчителі музики Ващук Т.М., Тележинська З.В., Панасюк Р.С. Це свято готували учні 8-9 класів. Ведучі Святослав Трофимчук, Ольга Семенюк, Ірина Лотвін, Дмитро Чемерис згадували про найскладніші моменти життя Шевченка, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути серцем його слово. Переможці шкільного конкурсу читців поезії Кобзаря Сергій  Бондарук , Юлія Макарчук , Катерина Антонюк , Ольга Петрук, Анастасія Кашталян , Оксана Януль, Дар’я Калінчик  проникливо декламували поетичні твори. Під супровід бандури прозвучав уривок з поеми “Перебендя” у виконанні сестер Анастасії і Анни Базюк. Також до свята долучилися учні початкових класів, з уст яких пролунали пісні на  слова Великого Кобзаря. У музичне обрамлення заходу вплели свою мелодію Луїза Киримова та Марія Швай. Величним завершенням  свята стала пісня “Реве та стогне Дніпр широкий” у виконанні Анастасії Скібіцької.

Переживаючи патріотичне піднесення, присутні в залі гаряче аплодували кожному виконавцю. Приємно усвідомити, що нинішнє покоління вчиться у Великого Кобзаря захищати рідне слово,  любити свою рідну землю, не бути байдужими до її майбутнього. Це свято – яскраве свідчення того, що “наша дума, наша пісня не вмре, не загине”.