Сімейне свято “Козацькому роду нема переводу”. -1


У Луцьку з нагоди Дня захисника України у школі-ліцеї № 22 відбулося сімейне свято із символічною назвою “Козацькому роду нема переводу”.

Організували свято з ініціативи благодійного фонду школи “Школа радості”, а допомогли у реалізації задуму депутатка Луцької міської ради Алла Надточій та координатори проектів Громадянського Руху “СВІДОМІ” Андрій Худоба та Євгеній Мікоян.

Депутат Луцькради Алла Надточій та координатор проектів Громадянського Руху “СВІДОМІ” Андрій Худоба

Як розповів голова благодійного фонду Юрій Галайда, ідея проведення такого заходу виникла спонтанно. Під час засідання вони розмірковували, як популяризувати фонд, як залучити людей до співпраці.

“Фактично, поштовхом був наш тир, оскільки він є одним з найкращих в Західній Україні. З чемпіонату школи із стрільби вийшло повністю патріотичне свято до 14 жовтня – свята Покрови, дня козацтва”, – зазначив він.

Голова благодійного фонду Юрій Галайда

В рамках свята відбулася виставка зброї, яку організували військовий музей та луцький військкомат. Всі охочі могли одягнути бронежилет, каску, зібрати-розібрати автомат та зробити пам’ятні фото.

Депутатка Луцькради Алла Надточій взяла активну участь в організації свята.

“Я як депутат, як голова Піклувальної ради, як мама дитини, яка ходить в цю школу з першого класу вже 10-ий рік, завжди підтримувала і підтримую активних батьків… Це була ініціатива батьків, яка мені найбільш сподобалася. Через це я всіма способами і можливостями підтримала її, кого могла радила, сама долучалася, чим могла сприяла”, – зазначила вона.

Зі слів Алли Надточій, такі ідеї потрібно підтримувати.

“Коли в нас буде активна громада, коли це показують батьки, то за ними будуть тягнутися в майбутньому і діти… Якщо ми будемо сидіти вдома і чекати, що хтось для нас щось зробить, ми нікуди далеко не заїдемо. Потрібно, щоб кожен почав із себе, сказав, що я цього хочу, я це зроблю і ми це зробимо разом”, – зауважила вона.

У програмі свята були і показові виступи клубів бойових мистецтв – свої вміння продемонстрували вихованці клубу “Капа” (капуейра), “ВАКО” (кікбоксинг) та клубу кіокушинкай карате.

Також в межах святкування відбулися змагання, зокрема чемпіонат школи з кульової стрільби, перетягування канату, конкурс “Юний художник”. Потішила учасників свята і виставка дитячих малюнків до Дня захисника України. Переможці дули нагороджені подарунками.

Варто зауважити, що призовий фонд забезпечили депутати Луцькради, піцерія “Соло”, розважальний центр “Промінь”, який надав сертифікати та квитки в кінотеатр, та ГР “СВІДОМІ”, який подарував учасникам солодощі.

Багато яскравих емоцій викликав екіпаж патрульної поліції, який теж брав участь у святі. Діти могли ознайомитися зі спорядженням поліцейських, а також посидіти в поліцейській машині, поговорити в гучномовець.

Директор школи-ліцею Лариса Кучер зізналася, що хвилювалася, як пройде свято. Проте залишилася задоволена результатом.

“Я дуже рада, що благодійний фонд вийшов з такою ініціативою щодо проведення такого свята. Дуже вдячна всім, хто долучився спонсорською допомогою. Вцілому це позитивні емоції, які панують і на спортивних майданчиках, і під час проведення майстер-класів, і під час екскурсій – їх ніщо не замінить. Це одне. А по-друге, ми запросили і дітей, і батьків, і батьки мали можливість поспілкуватися між собою…Те, що діти мали можливість позмагатися разом із батьками між собою і батьки з ними, думаю, що це чудово”, – розповіла вона.

Депутатка Алла Надточій пообіцяла, що наступного року вони спробують разом зі спонсорами, які долучилися до цього дійства, зробити ще більш грандіозне свято, яке стане цікавим не тільки батькам і учням цієї школи, а й мешканцям всього кварталу.

“Це гуртує і батьків, і дітей, знаходься спільні інтереси, здобуваються спільні результати. Це потрібно нам. Саме сильною громадою ми зможемо будувати в майбутньому наше місто”, – резюмувала вона.